Salón drevostavieb 2014 v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach

Najväčšia nesúťažná prehliadka modernej architektúry z dreva v SR a ČR – Salón drevostavieb 2014 – zavítala na obdobie od 2. do 27. 4. 2014 do Slovenského technického múzea v Košiciach. Ide už o 9. ročník podujatia, ktoré sa organizuje každoročne od roku 2005.
Pri príležitosti otvorenia výstavy sa 1. 4. 2014 od 14:00 konala prednášková mozaika pre odborné publikum – architektov a projektantov, na ktorej vystúpili autority z oblasti tvorby a realizácie drevostavieb zo Slovenska a Česka – medzi nimi napríklad architekti Pavel Horák (Prodesi/Domesi), Ľubica Fábri (ARCHA matériO), prof. Peter Pásztor, Ján Sekan, Michal Mihaľák, doc. Ján Kanócz, dekan FU TU v Košiciach a ďalší.
Výstava Salón drevostavieb 2014 predstavuje celkom štyridsaťjeden v uplynulom roku realizovaných moderných drevostavieb, navrhnutých českými a slovenskými architektmi prostredníctvom plagátov s fotografiami, nákresmi a popismi. Inštaláciu dopĺňajú dve realizácie z Rakúska, niekoľko modelov a vzorky moderných materiálov, ktoré sa používajú pri výstavbe drevostavieb v súčasnosti. Reprezentatívny výber na výstavu zostavili zástupcovia organizátorov Salónu zo SR a ČR – architekti Ľubica Fábri za Centrum pre architektúru a materiály ARCHA matériO Bratislava a Pavel Horák za architektonickú kanceláriu Prodesi Praha.
K výstave Salón drevostavieb 2014 vydali organizátori plnofarebný katalóg – Ročenku drevostavieb, v ktorej sú publikované všetky drevostavby predstavené na výstave. Cena Ročenky je 10,00 eur vrátane DPH a poštovného, organizátori ju zašlú záujemcom na základe objednávky a úhrady faktúry.
Záujemcovia si môžu Ročenku drevostavieb 2013 aj staršie vydania objednať na e-maili info@archacentre.org, alebo tel. 0908 702 332.
Otváracie hodiny výstavy v STM sú zverejnené na www.stm-ke.sk.

Generálni partneri Salónu drevostavieb 2014:
ARCHA matériO – Centrum pre súčasnú architektúru a materiály Bratislava
Domesi Praha/Bratislava
Hlavní partneri Salónu drevostavieb 2014 v Košiciach:
JAFHOLZ Slovakia, KNAUF Bratislava, Čech – pasívne domy/moderné drevostavby
Mediálni partneri Salónu drevostavieb 2014 v SR:
A+D, Tlačová agentúra SITA, ASB, Informácie YUDINY, www.zelenaarchitektura.sk
Partneri výstav Salónu drevostavieb 2014 v SR:
Vodárenské múzeum BVS, Agrokomplex Nitra, STM v Košiciach, Karpatská Perla
Game info
Dátum pridania:
03-04-2014

163 x zobrazené Salón drevostavieb 2014 v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach

Najhľadanejšie tagy k tomuto príspevku: žiadne
Komentáre na facebook